Potraviny proti depresi

Trpíte dlouhotrvajícími chmurnými náladami, přestože venku všechno kvete a voní? Nebo snad právě proto, že venku všechno kvete a voní? Existuje více možností, jak se deprese zbavit. Ta nejpřímější je vyřešit problém, který ji způsobuje. To ale není vždy možné, a proto si povíme o jiné, přirozené a příjemné cestě, jak s depresemi zatočit. Zaměřme se na zdravou výživu a zkusme poupravit jídelníček tak, aby obsahoval všechny nezbytné potraviny pomáhající předcházet těmto stavům nebo je odbourávat.

Jestliže se vaše strava skládá z instantních výrobků, občerstvení ve fastfoodech či rafinovaných cukrů (bílé pečivo, bílý cukr, …) není se čemu divit. V těle totiž vzniká nedostatek vitamínů a minerálů, jenž nedoplňujeme. Jako první cestu ke zdravějšímu stylu jmenujme ovoce a zeleninu. O důležitosti těchto potravin jste slyšeli jistě už mnohokrát. Stačí si tak jen připomenout, že jsou zdrojem vitaminů, minerálů a enzymů. Například šťáva z celeru je kouzelným prostředkem v léčbě poruch nervového systému, tedy i depresí. Česnek dále naopak disponuje uklidňujícími účinky na organismus.

Pokrmy bohaté na aminokyseliny (například krocan, losos či mléčné výrobky všeho druhu) v sobě skrývají látku tryptofan působící blahodárně na regulaci naší nálady. Pokuste se dále nahradit bílé pečivo tím celozrnným. Tělu dodáte tolik potřebné vitaminy skupiny B zasluhující se rovněž na snižování stresu a lepší fungování nervové soustavy. Ořechy obsahují mastné kyseliny pečující kromě lepší kvality vlasů a nehtů také o zbavení se deprese. Zkusit můžete i med obsahující přírodní cukr.


-HS

Vaše komentáře

 
Tarotová poradna: výklad z karet naživo
Test jasnovidectví
Test mentální síly

ČLÁNKY
> Naše aplikace do mobilu
> Astrální cestování
> Geomancie - kouzlo pravidelnosti
> Co o nás řekne barva očí a vlasů
> Jak ovládnout telekinezi?
Další články...
Facebook stránka Tři Věštby
kontakt