Lze se naučit magii?

Magií zde souhrnně nazýváme všechny mimosmyslové schopnosti, jako je jasnovidectví, telepatie nebo ovlivňování věcí myšlenkou. Všechny společně vycházejí ze základní schopnosti vlastní všem lidem, a tou je vnímavost. Vnímavost smyslová, přecházející v mimosmyslovou.

Každou schopnost, kterou máme, můžeme také rozvíjet. Je zřejmé, že život v civilizaci, kde se věci před našimi smysly nejenže neskrývají, ale spíše je přímo berou útokem, tuto vnímavost otupuje. Vytrvale se v nás snaží vyvolat iluzi, že skryté věci nestojí za to poznávat. Ale když se oprostíme od mrtvého světa strojů, nástrojů a reklam a začneme si více všímat jemného přediva života, které leží za ním, je to začátek cesty k přirozené magii.

Podstatou šamanismu je komunikace s duchem či duší. Duší člověka, zvířete, stromu nebo věci. Rozvíjením takové komunikace můžeme dosáhnout hlubšího poznání nenápadných a skrytých souvislostí a tím i schopnosti telepatie, jasnovidectví nebo neviditelného ovlivňování. Cesta šamanského mistrovství je však cestou na celý život a je obtížné (ač ne nemožné) ji praktikovat obklopen umělým systémem civilizace.

Existují i jiné výklady, jak mohou mimosmyslové schopnosti fungovat. Teorie astrálního světa je vlastně jinou interpretací myšlenek šamanismu. Vedle hmotného světa existuje svět astrální – svět možností, souvislostí a idejí. Všechno, co si přejeme nebo na co myslíme, promítá se do něj a snaží se v něm projevit. A protože ovlivňování je oboustranné, můžeme astrální svět poznávat a těžit z toho, co nám ukazuje.

Nabízíme vám hříčku, test jasnovidectví, která může být inspirací pro vaše duševní cvičení.


-3V

Vaše komentáře

 
Tarotová poradna: výklad z karet naživo
Test jasnovidectví
Test mentální síly

ČLÁNKY
> Naše aplikace do mobilu
> Astrální cestování
> Geomancie - kouzlo pravidelnosti
> Co o nás řekne barva očí a vlasů
> Jak ovládnout telekinezi?
Další články...
Facebook stránka Tři Věštby
kontakt