Kouzlo meduňky

Již od starověku se jedná téměř o magickou bylinu, která disponuje až zázračnými účinky na tělo a duši. V 11. století ji dovezl do Španělska arabský lékař Avicenna, odkud se následně rozšířila do celého světa. Tento člověk chválou rozhodně nešetřil a prohlásil následující moudro: „Meduňka uklidňuje mysl a rozveseluje srdce.“ Poukázal tak na schopnosti pomáhat pacientům v léčbě hysterie, stresu a ženských potíží.

Meduňka se hojně používala v lidové magii. Tehdejší lidé věřili v její sílu a nacházela tak uplatnění v rituálech přátelství, aby se navázalo a později i udrželo. Šlo ve své podstatě o nabití rostliny zázračnou silou. Takto „vylepšená“ meduňka se poté nosila v zavazadlech, přívěsku či oděvu. Milencům se navíc doporučovalo, aby meduňku pili ve víně, což mělo zaručit větší sílu vzájemného pouta.

Své uplatnění našla i v rituálu spánku. Při něm s čichalo k meduňce nad nákresem nějakého magického symbolu. Akt měl zaručit spánek a pomoci lidem s nespavostí, jelikož se jedná o bylinu zasvěcenou noci. V keltských tradicích se například přidávala do měsíčního pečiva, které se poté pojídalo k uctění Bohyně měsíce.

V současné době se meduňka používá k přípravě nápojů. Skvělou a osvěžující chuť má meduňka v kombinaci s vodou, citronem a cukrem. Vyzkoušet ale můžete i variantu mající za úkol konzumenty zahřát. Čaje z meduňky budou nejlepší vlastnoručně uvařené. Posledním možným využitím je aromaterapie. Meduňka se přitom používá ve formě esenciálního oleje. Při inhalaci má blahodárné účinky na stres, úzkost, uklidnění se, podráždění žaludku, migrénu a bolesti hlavy. Meduňka zkrátka již řadu let díky svým unikátním vlastnostem pomáhá rozradostnit mysl a odplavit všechny tíživé myšlenky. Za zmínku stojí i olej přidávající se do koupele. Několikaminutová procedura v teplé vodě pomůže zmírnit příznaky při rýmě, nachlazení nebo viróze.


-HS

Vaše komentáře

 
Tarotová poradna: výklad z karet naživo
Test jasnovidectví
Test mentální síly

ČLÁNKY
> Naše aplikace do mobilu
> Astrální cestování
> Geomancie - kouzlo pravidelnosti
> Co o nás řekne barva očí a vlasů
> Jak ovládnout telekinezi?
Další články...
Facebook stránka Tři Věštby
kontakt