Déjà vu

Jistě jste se již s tímto pocitem ve svém životě alespoň jednou setkali. Nacházíte se na místě, o kterém můžete stoprocentně říci, že jste zde až doposud nikdy nebyli. Uvnitř vaší mysli se však mezitím utváří silný nepopsatelný vjem, jenž tvrdí pravý opak. S déjà vu se mělo šanci setkat asi 60 až 70 procent všech osob, nikdo však nedokáže prozatím racionálně vysvětlit vznik tohoto jevu. Jeden z našich pěti smyslů se nás zkrátka v danou chvíli snaží obalamutit a namluvit nám, že existuje podobnost mezi tím, co právě prožíváme a minulostí. Proč?

Vědci se pochopitelně do záhady s nadšením pustili. Přišli na několik fyziologických hypotéz, ani jedna ovšem do dnešního dne nebyla objektivně prokázána. S déjà vu úzce souvisí jasnozřivost a věštectví, nejedná se však o tentýž fenomén.

Druhy déjà vu
Tento nadpřirozený jev badatelé rozdělili na dva typy. Prvním z nich je asociativní déjà vu. Věří se, že je spojeno s centrem paměti v mozku. Člověk pomocí čichu, zraku, sluchu, chuti nebo doteku vyvolá vzpomínku na úplně jinou vzpomínku spojenou s něčím, co jsme v minulosti zažili. Druhým typem je biologické déjà vu, které se stává lidem trpícím epilepsií. Vybavují si tak vzpomínku z předešlých záchvatů. Tento pocit je velmi intenzivní a vědci podle něj snadněji lokalizují vybranou část mozku. Nicméně stále zastávají názor, že asociativní a biologické déjà vu jsou dvě zcela odlišné a neprobádané oblasti.

V současné době tak déjà vu zůstává stále tajemným zákoutím odehrávajícím se uvnitř mozku, jenž nejsme schopni odhalit. Nezbývá tak, než si na závěr položit několik otázek k zamyšlení. Je déjà vu druh věštění? Proč se některým lidem zobrazuje a jiným nikoliv? Co způsobuje to, že člověk zatvrzele věří, že nějaké místo navštívil přesto, že zde nikdy nebyl?


-HS

Vaše komentáře

Dobrý den,nad tím jak géniové pátrají se musím jen pousmát :)
Vždyť je to tak jednoduché..to je vše v nás ,to naše duše si cestuje v noci když spíme po celém světě či vesmíru.
Bohužel většina lidí na to hned ráno zapomene a zbytek si sem tam něco zapamatuje.Ale většinou se to vybaví,až se na tom daném místě ocitneme a to je to dejá vu !
Mě se to od dětství stává pořád :)

Tak přeji všem krásné dejá vu ! :)

— 003476 — Iva · 31 prosinec 2016. Reagovat

 
Tarotová poradna: výklad z karet naživo
Test jasnovidectví
Test mentální síly

ČLÁNKY
> Naše aplikace do mobilu
> Astrální cestování
> Geomancie - kouzlo pravidelnosti
> Co o nás řekne barva očí a vlasů
> Jak ovládnout telekinezi?
Další články...
Facebook stránka Tři Věštby
kontakt