Astrální cestování

Astrální cestování je forma mimotělní zkušenosti. Odehrává se mimo fyzické tělo, dokonce mimo fyzickou dimenzi, a to v dimenzi astrální. Tato dimenze je ze všech exotických dimenzí nejblíže k fyzickému světu. Jedná se o prostor zachycující myšlenky celého světa. Jsou v něm zahrnuty zkušenosti, fantazie a vzpomínky naprosto všech jedinců na světě. Astrální dimenze je dále tvořena jistou látkou, jež bývá popisována jako hmota mysli. Ta je neobyčejně citlivá na myšlenku a může se transformovat do libovolného tvaru. Tyto výtvory mohou být tak dokonalé, že je obtížné je rozeznat od skutečnosti.

Mezi éterem a hmotou
Jakmile tělo usne, astrální tělo se promítá do fyzického světa. Jakmile energetické tělo zvětší svůj objem, začne se astrální tělo volně vznášet nad fyzickým tělem, ale pouze v rámci určité vzdálenosti – v poli éterické látky, což je skutečná životní síla každého z nás, v okamžiku, kdy jsme naživu.

Je dokonce dokázáno, že taková látka v našem těle opravdu existuje. Jako důkaz můžeme předložit následující pokus, jenž byl prováděn na několika lidech těsně před jejich smrtí. Tyto osoby byly umístěny na velmi citlivé váhy a před úmrtím připojeny na monitory EEG a ECG. Ve všech případech byl v okamžiku ztráty života zaznamenán úbytek váhy kolem osmi gramů. To je způsobeno přelivem zmiňované éterické látky do astrálního těla. Tento přesun je počátkem procesu smrti.

Jakmile se z vás stane astrální tělo, nemáte žádné fyzické orgány, dokonce chybí i oči. Nepůsobí na vás fyzikální zákony, jste nehmotný bod plovoucí dimenzí. Je pouze síla zvyku, že se v astrálním těle chováte jako v normálním. Zajímavost například představuje, že v astrálním těle máte rozhled 360 stupňů, ale jelikož jste zvyklí zaměřit pohled jen na určitý bod vepředu, držíte se toho i v astrálním cestování. Takzvané sférické vidění umožňuje vidět vše naráz. Toto vidění také během projekce způsobuje představu, že například váš dům je zrcadlově převrácený. To je způsobenou ztrátou normálního výhledu. V určitém okamžiku ztratíte orientaci a převrátíte se, což oklame podvědomí, které si převrátí místo, zatímco vědomí pracuje správně.

Jak na to?

K dosažení astrální projekce byste měli projít celkem čtyřmi fázemi. První představuje stoprocentní uvolnění těla v bdělém stavu. Toho lze dosáhnout například následujícím cvičením. Lehněte si a postupně vždy zatněte a poté uvolněte všechny části svého těla. Na konci se ujistěte, že jste oddáni naprosté relaxaci. Druhá fáze je ve znamení stoprocentní koncentrace na to, co právě děláte. Důležitý je i dostatek astrální energie a nátlak na oblast astrálního těla. Odtud pokročíte do dalšího stupně. Představte si například pírko, které se s každým výdechem snáší k zemi a s nádechem se zastavuje na místě. Toto cvičení vám pomůže potlačit aktivitu mozku. Jakmile dosáhnete hlubokého stupně relaxace, bude vám vaše tělo připadat nesmírně těžké. Na tom není nic zvláštního, jednoduše jste se dostali do fáze, kdy spíte, ale vaše mysl je plně při vědomí. Při tomto stavu zanechte cvičení s pírkem, měli byste být konečně ve stavu transu.

Jak vypadá stav transu?
Všechny zvuky kolem vás jsou najednou tišší. Cítíte kolem sebe náhle mnohem větší prostor, po těle běhá jemné brnění. Je to podobné, jako by vám někdo ve tmě strčil na hlavu papírovou krabici – cítíte zcela nezvyklou atmosféru. Na těle dále budete cítit chlad a celková tělesná teplota se sníží. Budete se cítit opravdu volně a vše kolem vás se bude zdát extrémně pomalé, jako byste právě dostali umrtvující injekci. Budete vnímat silný pocit vznášení a odpoutání od fyzického těla, může dojít i k momentálnímu ochrnutí. Čím více se budete v počáteční fázi koncentrovat na relaxaci, tím hlubšího transu dosáhnete.


-HS

Vaše komentáře

 
Tarotová poradna: výklad z karet naživo
Test jasnovidectví
Test mentální síly

ČLÁNKY
> Naše aplikace do mobilu
> Astrální cestování
> Geomancie - kouzlo pravidelnosti
> Co o nás řekne barva očí a vlasů
> Jak ovládnout telekinezi?
Další články...
Facebook stránka Tři Věštby
kontakt